Josef k sobě přijal Pannu Marii, stal se pěstounem Pána Ježíše, staral se o ně, chránil je.

Učím se být zdvořilý k druhým, nepoužívám hned tvrdá slova, když si nerozumíme, nedělám

žerty, které druhé zesměšňují. Modlím se za druhé lidi i za ty, na které se zlobím.

Duben jako pokračování našeho snažení se sv. Josefem je inspirován jeho přijetím Marie a Ježíše.

 

V měsíci březnu jsme se od sv. Josefa učili modlitbě. Stále v této snaze budeme pokračovat. Opět se spojíme v modlitbě 12ti hodinového růžence v pondělí 19. dubna, který je dnem sv. Josefa. Tento měsíc se budeme modlit za to, abychom v našich rodinách dokázali druhé přijímat takové, jací jsou. Informace i možnost se zapsat na tento řetěz modlitby růžence je na našich webových stránkách www.uhersk-brod.dcpr.cz. Pokud nemáte přístup na internet a chcete se zapojit, zavolejte na tel: 731 402 169.

Přijetí

je vlastností, kterou se tento měsíc chceme učit od sv. Josefa -  Josef k sobě přijal Pannu Marii, stal se pěstounem Pána Ježíše, staral se o ně, chránil je.

Přijímat druhé je někdy velmi obtížné.

V životě se často dostáváme do situací, kdy se musíme stejně jako sv. Josef rozhodnout zda někoho přijmeme.

Kdy se nejvíce můžeme učit u sv. Josefa? Kdy to bývá v našem životě těžké?  Např.

  • Má se nám narodit „neplánované“ dítě. Přijmout toto dítě, když jsme chtěli jen dvě(tři..), nebo nám lékaři oznámí, že právě naše očekávané dítě nebude úplně zdravé.
  • Děti nám dospějí a přivedou si partnera – dokážeme ho přijmout do své rodiny? Nejsme příliš zaslepeni svou láskou ke svému dítě a nemyslíme si, že právě on/ona není ten pravý pro mého syna/dceru.
  • Nebo naopak, my přicházíme do nové rodiny. Dokážeme přijmout partnerovi rodiče a celou jejich rodinu?
  • Naše děti nenaplňují naše představy –nesnažím se je jen manipulovat do svých představ čemu by se měli věnovat nebo je skutečně vedu k tomu, co bude rozvíjet jejich vlohy a nadání…

V měsíci dubnu se zkusme se nad těmito otázkami zamyslet.  Přemýšlejme nad tím, zda své blízké přijímáme skutečně takové, jací jsou, nebo se je za každou cenu snažíme změnit podle svých představ? Bůh nás přece stvořil každého s jinými dary a nadáními.

Zamysleme se, nad naším vztahem k našim nejbližším, v čem já osobně se mohu zlepšit? 

Pokud přijdeme na to, že se nám něco nedaří, pokusme se to změnit.

Snažme se je přijímat a chovat se k nim s láskou a trpělivostí a spíše než kázáním, hádáním se vyčítáním apod. jim buďme příkladem.

S dětmi si můžeme zahrát hru – výměna rolí.  Děti se nějakou dobu stanou rodiči a my zase jejich dětmi. Zažijete při tom spoustu legrace, ale i poučení. Po skončení si s dětmi popovídejte o tom, co se jim líbilo a co ne.

Povídejte si s dětmi, v čem se liší od sourozenců nebo od svých kamarádů.

V čem se ovečky liší? Je tam některá stejná?

oveky